top of page
Jana-63.jpg
 • Jak dlouho trvá jedno setkání?
  Konzultace standardně trvá 50 minut.
 • Jak vypadá první setkání?
  První setkání slouží hlavně k tomu, abychom se vzájemně seznámili. Budu se ptát na to, s čím za mnou přicházíte, jaká jsou Vaše očekávání od naší spolupráce a společně budeme hledat, na čem konkrétně můžeme pracovat. Budeme se věnovat také organizačním věcem. Ve zkratce - na prvním setkání zjistíme, jestli je vůbec naše spolupráce možná a jestli si lidsky sedíme. To je za mě jedna z nejdůležitějších věcí.
 • Jak často se budeme potkávat?
  Tohle je na naší individuální domluvě. Pro plynulost práce je fajn potkávat se 1x týdně či 1x za 14 dní.
 • Jak probíhají konzultace online?
  Doba pandemie rozšířila poskytování psychologických služeb i do online prostoru. Je na Vás, jestli si zvolíte setkávání osobně, nebo online. Pracuji na platformě ZOOM, která je uživatelsky příjemná a má dobře vyřešené zabezpečení. Stačí si pouze zdarma stáhnout aplikaci do Vašeho mobilu/počítače.
 • Jak je to s povinností mlčenlivosti?
  Jako psycholog pracuji podle etického kodexu, jehož součástí je povinnost mlčenlivosti. Co si na sezení řekneme, zůstává mezi námi. Výjimkou jsou situace, kdy je klient v ohrožení života, spáchal či plánuje spáchat trestný čin - v těchto případech mi zákon ukládá ohlašovací povinnost. O sezeních si vedu soukromé poznámky, které slouží pouze pro mé účely a podléhají GDPR.
 • Jak se liší psycholog a psychiatr?
  Psycholog je člověk, který pracuje hlavně pomocí rozhovoru, případně jiných metod. Pomůže Vám podívat se na problém z jiné perspektivy, zkusit najít příčiny a řešení, jak potíže zmírnit. Psychiatr je narozdíl od psychologa lékař. Zaměřuje se hlavně na léčbu projevů Vašich potíží. Předepisuje léky a stanovuje léčebný plán.
 • Co když budu chtít spolupráci ukončit?
  Může se z různých důvodů stát, že už v naší spolupráci pokračovat nechcete. Naprosto to respektuji, nicméně bych byla ráda, abyste mi o tom dopředu řekli. Myslím si, že je pro obě strany férové, abychom si společně naplánovali minimálně jedno ukončovací sezení.
 • Uplatňujete storno na zrušená sezení?
  Standardně to nedělám, pokud se klient omlouvá včas (nejpozději 24 hodin předem). Samozřejmě se může stát, že klient na poslední chvíli onemocní/něco se stane a potřebuje zrušit sezení v den konání. Řídím se v těchto situacích pravidlem "Jednou a dost". Pokud by se situace opakovala, pak si dovoluji uplatnit storno v plné výši sezení (700 Kč).
bottom of page